Redaktor PL (freelance)

Roboto is a localization company that has been successfully carrying out complex projects in the multimedia industry (games, movies, books) as well as business translation projects for the last 18 years. We have worked with over 440 companies from around the world.

For each recruitment, there is a keyword hidden within the job offer that you’ll need to apply successfully.

To our team, work isn’t just a profession – it’s a fulfilling adventure.

Job description

Ogłoszenie dotyczy długoterminowej współpracy freelance. Szukamy osób dostępnych w godzinach biurowych (9-17, poniedziałek-piątek).
Tematyka: przede wszystkim teksty związane z motoryzacją i grami typu shooter.

Zakres obowiązków:

  • Redagowanie tłumaczeń związanych z grami;
  • Wykonywanie korekt językowych;
  • Weryfikacja tłumaczeń pod katem zgodności z tekstem źródłowym;
  • Dbanie o najwyższą jakość projektów.

Position requirements

Szukamy osoby, która:
  • Doskonale zna język polski (zasady stylistyki, interpunkcji, słowotwórstwa, gramatyki i ortografii);
  • Umie sprawnie redagować teksty;
  • Posiada wykształcenia kierunkowego (preferowana filologia polska, lingwistyka stosowana);
  • Posiada min. 2 lat doświadczenia w pracy w charakterze redaktora;
  • Odznacza się lekkim piórem i spostrzegawczością (prosimy o podanie słowa klucza w aplikacji);
  • Bardzo dobrze zna język angielski (teksty źródłowe są w tym języku);
  • Obsługuje pakiet MS Office (Word, Excel).
Mile widziane:
  • Znajomość terminologii związanej z grami, motoryzacją i es-portem;
  • Znajomość narzędzi CAT.

We offer

  • Nieformalną atmosferę;
  • Współpracę z pozytywnie nastawionym do życia zespołem przy projektach związanych ze światem gier i e-sportu. Słowo klucz dla tej rekrutacji to  „kopiec kreta”.

Please give your consent